W trosce o jeszcze lepszą pielęgnację twojej skóry stworzyliśmy zupełnie nowe produkty kosmetyczne: naturalne tłuste kremy ziołowe oraz ziołowe maści kosmetyczne. Wykonane są ręcznie według tradycyjnej receptury poprzez połączenie ziołowych ekstraktów pełnych roślinnych substancji aktywnych oraz mieszaniny olejów i wosku pszczelego (naturalne kremy) lub neutralnego podłoża maściowego (maści).

Rośliny są bardzo bogatym źródłem naturalnych substancji, wykazujących aktywność biologiczną czyli takich, które wywierają wpływ na nasz organizm. Historia wykorzystywania składników aktywnych roślin sięga zarania dziejów. Ze względu na swój udowodniony empirycznie a obecnie i naukowo dobroczynny wpływ na komórki i tkanki naszego ciała są one chętnie wykorzystywane w kosmetyce do dziś. Zioła w swoim składzie zawierają wiele różnych substancji aktywnych działających na wielu płaszczyznach. Początkowo gruntowna wiedza o działaniu preparatów ziołowych rozwijała się dzięki metodzie prób i błędów. Jednak wraz z burzliwym rozwojem nauki w czasach obecnych stało się możliwe precyzyjne wyjaśnienie molekularnych mechanizmów działania substancji roślinnych i ich wpływu  na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Nasze produkty powstają w oparciu zarówno o wielowiekową tradycję jak i o najnowsze wyniki badań naukowych wyjaśniających molekularny mechanizmem działania ziół  na komórki skóry. W składzie naszych produktów  znajdują się tylko surowce naturalne mające swoją monografię w farmakopei polskiej.

Na podstawie najnowszych badań naukowych wyjaśniających molekularny mechanizmem działania ziół  na komórki skóry wybraliśmy dla państwa zestaw roślin o udowodnionym naukowo działaniu w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Jędrna i elastyczna skóra: odbudowa kolagenu.
  • Na ratunek skórze w okresie menopauzy: siła roślinnych fitoestrogenów.
  • Profilaktyka anti-aging: moc roślinnych antyoksydantów.
  • Witamina młodości: bogactwo beta-karotenu (prowitamina A)

„Bezwzględnym warunkiem uzyskania dobrych efektów leczenia ziołami jest umiejętność ich doboru i połączenie w odpowiedni zestaw” (ojciec A.C.Klimuszko). Dlatego w naszych produktach znajdują się kompozycje ziół. Zastosowanie kilku ziół pozwala na uzyskanie lepszych efektów niż użycie ich pojedynczo ponieważ zastosowane zespołowo mogą działać w pełnej harmonijnej współzależności uzupełniając się nawzajem.

Polecane kosmetyki naturalne