Najczęściej zadawane pytania:

Bez parabenów, konserwantów, emulgatorów i sztucznych barwników jak to możliwe?

Nasze produkty charakteryzuje:

Brak substancji konserwujących i parabenów. Brak wody w naszych produktach sprawa, że nie ma odpowiedniego środowiska dla rozwoju mikroorganizmów, które mogą się rozwijać tylko w środowisku zawierającym wodę. Co zapewnia naszym produktom pewną stabilność mikrobiologiczną.
Brak emulgatorów. Zastosowane przez nas podłoża, które nie zawierają wody w swoim składzie pozwala na wyeliminowanie emulgatorów czyli substancji, których dodatek jest niezbędny aby umożliwić powstanie emulsji w kremach emulsyjnych to znaczy aby było możliwe połączenie fazy tłuszczowej z fazą wodną na etapie produkcji kremów.
Nasze produkty zawierają niewiele substancji pomocniczych dzięki temu otrzymujesz produkt o najwyższym stężeniu substancji czynnych roślinnych. Dodatkowo zastosowane substancje pomocnicze same wpływają korzystnie na skórę (zobacz jak).
Zastosowane formuła tłustego kremu lub maści stanowi podłoże działające okluzyjne tzn. hamuje parowanie wody przez skórę co sprawia że warstwa rogowa naskórka jest bardziej nawilżona a to dodatkowo wspomaga przenikanie roślinnych substancji aktywnych przez nią. Zastosowane na noc naszych produktów zapewnia optymalnie długi kontakt skóry z aktywnymi roślinnymi związkami.
Brak sztucznych barwników i środków zapachowych. Kolor i zapach naszych produktów jest pochodzenia naturalnego (ekstraktów ziołowych). I jest dla Ciebie dowodem na dużą ich zawartość
Kosmetyk świeży. Nasze produkty powstają ręcznie w krótkich seriach co umożliwia nam wykonanie ich dla Ciebie „na świeżo” dodatkowo ma miesięczny termin przydatności do użytku ale jeśli stosujesz go wg zaleceń to w tym czasie zużyjesz  całe opakowanie.

Dodatkowo:

  • Nasze produkty przygotowywane są w krótkich seriach „na świeżo”. A każda przygotowana seria sprawdzana jest wewnętrznie pod względem czystości mikrobiologicznej.
  • Niemniej jednak zaleca się dodatkowo przechowywanie naszych produktów zawsze szczelnie zamkniętych. Powinny one zostać zużyte do 1 miesiąca czasu po otwarciu opakowania lub 2 miesiącach po otwarciu jeśli przechowywane są w 4°C. Produkt najlepiej otworzyć zaraz po otrzymaniu. Nadaje się jednak do użycia do 2 miesięcy od daty produkcji jeśli nie był otwierany w tym czasie.
  • Aby zminimalizować możliwe kontaminacje bakteriami pochodzącymi z Twoich rąk posługuj się zawsze załączoną szpatułką do pobierania naszych produktów.
  • Ze względu na wyrób ręczny poszczególne serie naszych produktów mogą się różnić między sobą zarówno zapachem jak i kolorem.
  • Wszelkie drobne zanieczyszczenia są w pełni naturalne i pochodzą z zastosowanych składników roślinnych.

 

Skład naszych produktów

Nasze produkty bogate są w luksusowe 100 % naturalne składniki. Podstawą zarówno maści jak i naturalnych kremów są odpowiednio dobrane komponenty ziołowe.  Zastosowanie zestawów ziół pozwala na uzyskanie lepszych efektów niż użycie ich pojedynczo ponieważ zastosowane zespołowo mogą działać w pełnej harmonijnej współzależności uzupełniając się nawzajem. Zioła w swoim składzie zawierają wiele różnych substancji aktywnych działających na wielu płaszczyznach. W składzie jednego zioła znajduje się wiele składników aktywnych dlatego wybrane zioła mają udowodnione działanie pod kilkoma względami mogą wpływać na przykład zarówno na zwiększenie syntezy kolagenu jak również są dobrymi anty-oksydantami. Dlatego w składzie naszych produktów niektóre zioła mogą się powtarzać.  W produkcie końcowym jest 20% ekstraktu powstałego z mieszanki ziołowej. Ekstrakt przygotowany jest 1:1 czyli na 100 g surowca przypada 100g substancji ekstrahującej.

składnik wpływ na Twoją skórę
Bogactwo beta-karotenu (prowitamina A)

(kwiaty nagietka, płatki słonecznika, koszyczki rumianku)

przyspieszona odnowa naskórka,

wygładzenie drobnych zmarszczkek,

poprawia jędrności, elastyczności oraz nawilżenia skóry,

delikatna poprawa koloru skóry.

Odbudowa kolagenu

(wąkrotka azjatycka, miłorząb japoński, mniszek lekarski, nagietek lekarski)

pozytywny wpływ na syntezę włókien kolagenowych.

wzmocnienie tkanki łącznej skóry

wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych -poprawa krążenia podskórnego

poprawia jędrności, elastyczności oraz nawilżenia skóry,

wygładzenie drobnych zmarszczek

Moc naturalnych anty-oksydantów

(nagietek lekarski, rumianek pospolity, wrzos pospolity, głóg dwuszyjkowy, mniszek lekarski, pokrzywa żegawka, fiołek trójbarwny, tarczyca bajkalska)

profilaktyka anti-aging: opóźnienie efektów starzenia.
Siła roślinnych fitoestrogenów

(koniczyna czerwona, szyszki chmielu)

opóźnienie oznak starzenia się skóry charakterystycznych dla kobiet po menopauzie związane z brakiem naturalnych estrogenów.

Demakijaż i pielęgnacja okolic oczu

(kwiat nagietka, kwiat arniki, miłorząb japoński, kwiat kocanki piaskowej, babka lancetowata)

usunięcie nawet wodoodpornego makijażu,

brak podrażnia wrażliwych okolic oczu,

wygładzenie drobnych zmarszczek wokół oczu,

delikatne zmniejszenie obrzęku oraz cienie wokół oczu,

ułatwienie ponownego nałożenia makijażu następnego dnia.

Przygotowane ekstrakty ziołowe mogą być rozproszone w  formule naturalnego tłustego kremu lub w podłożu maściowym. Oba podłoża nie parują i nie wysychają dlatego stanowią odpowiedni nośnik dla ziołowych substancji aktywnych zapewniając im długi kontakt ze skórą. Skład substancji dodatkowych jest różny: w naturalnych kremach podłoże stanowi mieszanina naturalnych roślinnych oleji i wosku pszczelego natomiast w maściach jest to farmakopealne podłoże maściowe (wazelina/lanolina). Sprawdź ich wpływ na Twoją skórę i wybierz wariant dla siebie.

Naturalne kremy ziołowe: 

  • Spełnia rolę natłuszczającą, wzbogacając komórki skóry w brakujący tłuszcz (olej z pestek winogron, olej kokosowy, olej jojoba, masło shea).
  • Wygładzają i uelastyczniają skórę (masło shea, masło kakaowe, lanolina).
  • Spełnia rolę nawilżającą, powlekając skórę cienką warstwą ochronną, zmniejsza parowanie wody czym korzystnie wpływają na zachowanie równowagi wodnej w naskórku (wosk pszczeli, lanolina).
składnik wpływ na Twoją skórę
olej z pestek winogron Zawiera NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), które naprawiają uszkodzoną barierę lipidową naskórka co zwiększa nawilżenie skóry jak również normalizuje wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe. Ponadto zawiera tokoferole, fitosterole, fosfolipidy i flawonoidy. Działa nawilżająco i zmiękczająco.Otrzymywany z pestek winogron tłoczony na zimno.
olej kokosowy Charakteryzuje się silnym działaniem nawilżającym i natłuszczającym. Otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno owoców palmy kokosowej.
olej słonecznikowy
lanolina Posiada właściwości wygładzające, zmiękczające oraz działa nawilżająco. Ze względu na duże powinowactwo do keratyny nadaje skórze miękkość gładkość i delikatność. Lanolina jest naturalnym produktem, który uzyskuje się w procesie oczyszczania wełny owczej. Ma skład podobny do sebum ludzkiej skóry. UWAGA: sporadycznie może uczulać.
 wosk pszczeli (żółty-nieoczyszczony) Posiada właściwości wygładzające, zmiękczające oraz natłuszcza i ochrania skórę.  Wosk pszczeli to naturalna wydzielina gruczołowa pszczoły miodnej. Pozyskiwany jest poprzez stopienie plastrów pszczelich pozbawionych miodu. UWAGA: sporadycznie może uczulać.
masło shea (karite) Stanowi doskonałą ochronę skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wzmacnia spoistość komórek naskórka. Ma właściwości zmiękczające wygładzające i uelastyczniające skórę działa również przeciwzapalnie. Otrzymywane z nasion afrykańskiego drzewa masłowego.
masło kakaowe
Olej jojoba Doskonale się wchłania i wbudowuje się w warstwę cementu międzykomórkowego zapobiega wysuszeniu skóry. Zawiera skwalen, który występuje w naturalnym płaszczu tłuszczowym skóry. Wzmacnia warstwę cementu międzykomórkowego  co zapobiega wysuszeniu skóry. Otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno nasion z rośliny Simmondsia chinensis.

Maści kosmetyczne:

składnik wpływ na Twoją skórę
wazelina Wazelina ma właściwości wygładzające i zmiękczające naskórek. Ponieważ nie wchłania się poprzez skórę i nie podrażnia jej i nie alergizuje.  Wazelina jest jednym z końcowych produktów przeróbki ropy naftowej jest więc naturalnym surowcem organicznym pochodzenia geologicznego.
olej z pestek winogron Zawiera NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), które naprawiają uszkodzoną barierę lipidową naskórka co zwiększa nawilżenie skóry jak również normalizuje wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe. Ponadto zawiera tokoferole, fitosterole, fosfolipidy i flawonoidy. Działa nawilżająco i zmiękczająco.Otrzymywany z pestek winogron tłoczony na zimno.
lanolina Posiada właściwości wygładzające, zmiękczające oraz działa nawilżająco. Ze względu na duże powinowactwo do keratyny nadaje skórze miękkość gładkość i delikatność. Lanolina jest naturalnym produktem, który uzyskuje się w procesie oczyszczania wełny owczej. Ma skład podobny do sebum ludzkiej skóry. UWAGA: sporadycznie może uczulać.

Naturalny krem bogaty w beta-karoten:

Jakie są zasady kupowania w sklepie?

Prosimy zapoznać się z regulaminem.

Skąd pochodzi kolor?

Nasze naturalne kremy powstają ręcznie. W pierwszym etapie przygotowywane są ekstrakty roślinne. Skład ziołowy kremów zaplanowany jest bardzo starannie. Powstaje on na podstawie analizy wyników badań naukowych, które określają na poziomie molekularnym wpływ poszczególnych ekstraktów roślinnych na komórki skóry.

Ekstrakty ziołowe przygotowane są 1:1 (czyli tyle samo ziół ile substancji ekstrahującej np: 100 gram ziół ekstrahowanych jest ta samą objętością substancji ekstrahującej). W końcowej objętości naszych produktów znajduje się 20% przygotowanych ekstraktów. Dlatego właśnie nasze produkty mają w pełni naturalny baaaaardzo wyraźny kolor i ziołowy zapach.

Nasze produkty występują w różnych odcieniach: od żółtej do delikatnie zielonej w zależności od składu ekstraktów ziołowych. Jeśli ekstrakt powstaje z mieszanki kwiatów o kolorze żółtym lub pomarańczowym krem ma barwę żółtą. Natomiast jeśli ekstrakt pozyskany jest z zielonych części roślin (takich jak liście i łodygi) to powstaje krem o delikatnie zielonkawej barwie.

To właśnie ten wyraźny kolor i zapach stanowi dla Ciebie niezbity dowód wysokiej zawartości ekstraktów ziołowych w naszych produktach.

Jak stosować nasze produkty?

Naturalne kremy Bellis Natura powlekają skórę cienka warstwą ochronną. Warstwa ta działa okluzyjnie. Czyli otula naszą skórę półprzepuszczalnym filmem (okluzja nieciągła), który utrudnia szybką utratę wody z naskórka ale nie jest przy tym zaskórnikotwórczy. Dzięki temu warstwa rogowa naskórka jest bardziej nawilżona i zmiękczona a to ułatwia w znacznym stopniu przenikanie aktywnych substancji roślinnych w głąb skóry.

 

Jednorazowa kuracja trwa 1 miesiąc. Możesz powtarzać tą samą kurację lub wybrać inny wariant z naszych produktów.

W celu zapewnienia jak najdłuższego kontaktu roślinnych składników aktywnych ze skórą zalecamy aby nasze produkty nanosić na noc na twarz wraz z okolicami wokół oczu, dekolt lub dłonie.

  • Optymalnie: Nakładamy na noc grubszą warstwę produktu i pozostawiamy do rana (krem do twarzy na noc).
  • Ewentualnie: Nakładamy wieczorem grubszą warstwę produktu (pozostawiamy na skórze 20-60 minut) nadmiar usuwamy według uznania za pomocą chusteczki higienicznej (papierowej) -nie zmywamy!!!!

Zalecamy aby nasze produkty pobierać z pojemnika za pomocą szpatułki (aby nie wprowadzać do nich bakterii  z Twoich rąk!!!!! ponieważ nasze produkty nie zawierają środków konserwujących).

Nałożenie produktu (maści lub kremu) polega na rozprowadzeniu palcami na skórze delikatnymi ruchami dłoni w kierunku zgodnym z ułożeniem włosków na skórze.

 

 

Przeciwwskazania.

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników maści lub kremu. Ze względu na wysoką zawartość aktywnych substancji roślinnych przez zastosowaniem wykonać test uczuleniowy na małej powierzchni skóry.

Jak najlepiej przechowywać nasze produkty?

Zaleca się aby nasze produkty przechowywać w temperaturze pokojowej (nie przekraczającej jednak 25°C) szczelnie zamknięte do 30 dni od momentu rozpieczętowania a w celu dłuższego przechowywania (do 2 miesięcy) zaleca się przechowywanie w lodówce. W tym wypadku pamiętaj aby na 30 minut przed zastosowaniem wyjąć produkt z lodówki ułatwi to rozsmarowywanie.